Daily Archives: 09/01/2018

Czytaki w Bibliotece – Biblioteka bardziej dostępna dla osób niepełnosprawnych

W ramach projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2017”, biblioteka otrzymała nieodpłatnie, na podstawie umowy użyczenia, dwa urządzenia do odtwarzania książki cyfrowej Czytak Plus, które są przystosowane do obsługi przez osoby niewidome lub słabo widzące.

Wraz z Czytakiem biblioteka otrzymała bezpłatnie pakiet 1493 cyfrowych książek mówionych, które można posłuchać na urządzeniu Czytak. Wśród tych książek jest wiele nowości. Zbiór ten jest systematycznie uzupełniany dzięki działalności Stowarzyszenia „Larix”.

Dzięki temu projektowi Czytelnicy z wadą wzroku będą mieć łatwiejszy dostęp do książek nagranych w postaci audiobooków. Zapraszamy osoby niewidome lub słabo widzące do skorzystania z nowej oferty biblioteki.

Projekt dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix’ im. Henryka Ruszczyca.

Zajęcie przez naszą Bibliotekę bardzo wysokiej pozycji w Rankingu Bibliotek 2017 zostało zauważone przez Wydawnictwo Czwarta Strona z Poznania. Otrzymaliśmy gratulacje oraz upominki książkowe oraz zakładki dla naszych czytelników.