Daily Archives: 30/11/2018

BIBLIOTEKA NA PIĄTKĘ!

Nasza Biblioteka po raz kolejny zajęła czołowe miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Bibliotek, ogłoszonym przez Instytut Książki oraz dziennik Rzeczpospolita.

W tym roku, w VIII edycji rankingu, zjęliśmy V miejsce w kraju oraz zdobyliśmy tytuł "Najlepszej Biblioteki w województwie warmińsko – mazurskim".

Równocześnie został doceniony samorząd Gminy Świątki, który zapewnia środki oraz wspiera działania Biblioteki.

W rankingu wzięło udział blisko 750 bibliotek ze wszystkich gmin wiejskich, miejsko – wiejskich oraz miast (z wyłączeniem miast na prawach powiatu).

28.11.2018 r. w Pałacu Krasińskich w Warszawie odbyła się uroczysta Gala. Przedstawiciele samorządów i bibliotek z pierwszej dziesiątki Rankingu oraz liderzy każdego z województw odebrali pamiątkowe dyplomy z rąk organizatorów – Dariusza Jaworskiego, dyrektora Instytutu Książki i Marcina Piaseckiego, redaktora zarzadzającego "Rzeczpospolita".

GALA RANKINGU BIBLIOTEK 2018 – FOTORELACJA