Daily Archives: 07/09/2020

Drugi biwak survivalowy

Niestety dobiegła już końca nasza przygoda z survivalem. Zakończyliśmy nasz projekt „Nawet pod prąd”, realizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Świątkach wraz    z grupą młodzieży, dzięki dotacji otrzymanej w ramach Regionalnego Konkursu Grantowego Równać Szanse 2019.

Drugi biwak survivalowy odbył się 28-30 sierpnia 2020 r. w okolicy nieistniejącej wsi Wysokie, na terenie prywatnego lasu Spółki Sadkowo, podczas którego przeszkoleni uczestnicy projektu przekazali zdobytą wiedzę swoim rówieśnikom. Została przeprowadzona gra terenowa „Poszukiwanie skarbu Kapituły Warmińskiej” – sprawdzian wiadomości i umiejętności survivalowych. Niemałym  wyzwaniem było przejście mostem linowym i zjazd tyrolką nad rozlewiskiem. Szkolenia na biwaku  prowadzili specjaliści, korzystający z metodyki Cyklu Kolba – nauczanie przez doświadczenie. Przy ognisku i dźwiękach gitary, razem z zaproszonymi gośćmi, świętowaliśmy zakończenie projektu. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali certyfikaty ukończenia podstawowego kursu survivalu. Pozdrawiamy wszystkich serdecznie i do zobaczenia!