Daily Archives: 15/10/2020

Mała książka – wielki człowiek

Informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Świątkach realizuje projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Zachęcamy rodziców do odwiedzenia nas z dzieckiem i wypożyczenia książki do wspólnego czytania.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start, czyli książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

NOC BIBLIOTEK – KLIMAT NA CZYTANIE 10.10.2020 r.

Ogólnopolska akcja promująca  czytanie i korzystanie z lokalnych bibliotek, organizowana od 2015 roku przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Było to już VI wydanie tej akcji. W naszej Bibliotece odbyła się ph „Rozsmakuj się w literaturze i śpiewie”. Ze względu na złe warunki atmosferyczne byliśmy zmuszeni zmodyfikować program akcji. Zaplanowane wyświetlanie książek kulinarnych, w formie animacji na fasadzie budynku biblioteki oraz wspólne gotowanie przy ognisku, odbyło się w Bibliotece. W programie oprócz animacji była wystawa książek kulinarnych,  tematycznie związanych ze zdrową żywnością – przepisy na potrawy ekologiczne, wegańskie i wegetariańskie. Wspólnie przy zaaranżowanym ognisku i przy dźwiękach akordeonu śpiewaliśmy piosenki harcerskie i biesiadne.