” Dzień Kobiet z Nutą Herbaty”

4 marca 2017 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Świątkach przy współpracy Sołectwa Świątki zorganizowała „Dzień Kobiet z Nutą Herbaty”. Kawiarniany klimat, jaki panował w tym dniu przypadł do gustu Paniom i nielicznym Panom. W herbaciany nastrój wprowadziła Pani Halina Kirjew Kierownik Biblioteki. Uroczystość poprowadzili Panowie: Jarosław Morgiewicz – pracownik Biblioteki, Marek Wyrębiak – sołtys Świątek. W imieniu władz życzenia złożył Jarosław Milewski – Sekretarz Urzędu Gminy w Świątkach. Panowie sypali aforyzmami o kobietach jak z rękawa.  Wszystkie Panie otrzymały herbaciane róże oraz wzięły udział w Herbacianej loterii.  Losami obdarowywał  Pan Tomasz Szewczyk – Przewodniczący Rady Gminy Świątki. Każda z Pań miała okazję skorzystać z porad oraz zabiegów kosmetycznych Pani Dominiki Domin-Szczerba właścicielki Gabinetu Kosmetycznego „Frezja”. Tradycyjnie Dzień Kobiet umilił występ Silnej Grupy Na Wezwanie, który wykonał między innymi piosenkę zespołu FILIPINKI „Herbaciane pola Batumi”. W tym dniu królowała herbata w różnych smakach oraz „baby i babeczki” o smaku herbaty i różnego rodzaju herbatniki. Dzień Kobiet z Nutą Herbaty świętowało blisko 100 osób.