Wydarzenia organizowane przez Bibliotekę w Świątkach

Pracownia Artystyczna

Tutaj w przyjaznej atmosferze możesz rozwijać swoje indywidualne działania twórcze. Poprzez nabyte umiejętności staniesz się osobą wrażliwą na piękno, przygotowaną do uczestnictwa w kulturze. 

Prowadząc działania twórcze obracamy się w różnych dziedzinach plastyki. Pracownia jest miejscem na kreatywne spędzanie wolnego czasu.

Zapraszamy serdecznie do korzystania z możliwości rozwoju i realizacji artystycznej.

 

Co proponujemy:

Batik

Batik – technika malarska polegająca na kolejnym nakładaniu wosku i kąpieli tkaniny w barwniku, który farbuje jedynie miejsca nie zamaskowane warstwą wosku. Wzory na tkaninie, uzyskuje się przez pokrywanie płótna gorącym woskiem.

Decoupage

Decoupage – technika ozdabiania przedmiotów polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (praktycznie każda powierzchnia: drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej.

Filcowanie

Filcowanie – rękodzieło polegające na formowaniu wełny za pomocą specjalnej igły do filcowania (filcowanie na sucho) lub ciepłej wody i mydła (filcowanie na mokro).

Rzeżba

Rzeźba – jedna z dyscyplin zaliczanych do sztuk plastycznych. Od malarstwa i grafiki odróżnia ją trójwymiarowość. Rzeźby w drewnie powstają w wyniku sukcesywnego wybierania materiału. Najczęściej spotykanym gatunkiem drewna, z którego wykonywane są rzeźby jest lipa.

Ceramika

Ceramika – w rozumieniu tradycyjnym, tworzywa i wyroby otrzymywane w wyniku wypalenia odpowiednio uformowanej gliny.

Haft, szycie, szydełkowanie

Haft, szycie, szydełkowanie – gdy sięgamy po igłę czy szydełko, sami decydujemy co powstanie spod naszych rąk. Jest to rewelacyjny sposób na wyrażanie swojej kreatywności.

 

Linoryt – technika graficzna należąca do technik druku wypukłego, również odbitka uzyskana tą techniką. Linoryt podobny jest do drzeworytu z tą różnicą, że rysunek zamiast w drewnie żłobi się w linoleum. Odbitki wykonuje się na prasie ręcznej lub za pomocą kostki introligatorskiej.

 

Kulinaria – w trakcie trwania zajęć przybliżamy uczestnikom tajniki przygotowywania potraw oraz zachęcamy do czerpania radości ze wspólnego gotowania i spożywania posiłków, (zajęcia odbywają się według potrzeb).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy na zajęcia:

Poniedziałek

Ceramika

13:00 – 17:00

Wtorek

Świat filcu

13:00 – 17:00

Środa

Rzeźba, linoryt

12:00 – 15:00

Czwartek

Decoupage

13:00 – 17:00

Piątek

Gałgankowe szycie

13:00 – 17:00

 

Uwaga!

Zajęcia dla grup zorganizowanych – po wcześniejszym uzgodnieniu.