„Szał czytania – akcja promująca Bibliotekę i czytelnictwo, historię, kulturę oraz zdrowy styl życia w Gminie Świątki” – to projekt Stowarzyszenia „Jesteśmy z Warmii” oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Świątkach – ma na celu zwiększenie znaczenia i poprawę wizerunku Biblioteki w środowisku oraz wzrost aktywności lokalnej wokół innowacyjnych działań Biblioteki. Realizacja działań projektu, wykorzystująca między innymi instytucję wolontariatu, przyczyni się do przyciągnięcia do biblioteki osób, które do tej pory nie korzystały z jej oferty.

Całkowity koszt zadania wynosi 30 000 zł, wkład własny 3 000 zł, pozostałą kwotę czyli 27 000 zł pozyskaliśmy ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach Programu: Promocja literatury i czytelnictwa, Priorytet: Partnerstwo Publiczno-Społeczne. Projekt trwa od 23.03 – 30.10.2015 r. Po tym linkiem znajdują się szczegóły programu.